MUSCLE CARE Magnesium+Calcium+B6  90tab
  • MUSCLE CARE Magnesium+Calcium+B6  90tab

MUSCLE CARE Magnesium+Calcium+B6 90tab

MUSCLE CARE Magnesium+Calcium+B6 90tab

25,00 zł
Brutto

Magnez, wapń oraz witamina B6 firmy Muscle Care to kompozycja dla intensywnie trenujących sportowców i amatorów aktywnego stylu życia. Składniki Magnesium Calcium Vitamin B6 Muscle Care stanowią połączenie najważniejszych w diecie kulturysty składników mineralnych oraz witamin i współgrają ze sobą doskonale, tworząc suplement o skutecznym działaniu.

Ilość

PayPal
  Zasady dostawy

Dostawy realizowane są za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz Kuriera UPS.

MUSCLE CARE Magnesium+Calcium+B6 90tab

Magnez, jako najważniejszy ze składników odżywczych diety sportowca, jest elementem, który wpływa na cały organizm. Jego głównym zadaniem jest wspomaganie wytwarzania energii i synteza białek. Sportowcy, na skutek intensywnego wysiłku, wykazują nadmierne straty magnezu poprzez pot, czego rezultatem są niedobory i związane z nimi skutki uboczne. Ponieważ sama dieta jest niewystarczającym sposobem na uzupełnienie magnezu, stosowanie suplementu może skutecznie wspomóc organizm i wzmocnić efekty treningowe.

 

Wapń zawarty w Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care jest drugim najważniejszym minerałem w diecie kulturysty. Trudności z utrzymaniem prawidłowego stosunku wapnia i fosforu u osób intensywnie trenujących (1:1), powodują częste niedobory tego istotnego pierwiastka. Dieta kulturystyczna bogata w białko, bogata jest również w fosfor, czego skutkiem (dla wyrównania poziomów) jest nadmierne wydalanie wapnia z moczem. Wapń jest głównym minerałem, który odpowiedzialny jest za skurcze mięśni, stąd naprężenie strukturalne związane z treningiem siłowym sprawia, że stała podaż wapnia – niezbędna dla utrzymania wysokiej gęstości kości jest konieczna. Wraz z wapniem dobrze jest suplementować także witaminę D, która wspomaga jego wchłanianie.

 

Witamina B6 jest odpowiedzialna za metabolizm białka, wzrost mięśni i wykorzystanie węglowodanów. Jak wykazują badania, jest to witamina, której niedobory bardzo często towarzyszą osobom intensywnie trenującym, stąd jej obecność w kompozycji suplementu Magnesium Calcium Vitamine B6 Muscle Care jest jak najbardziej uzasadniona. Jest to jedyna witamina związana bezpośrednio ze spożyciem białka, dlatego im więcej białka spożywasz – tym więcej witaminy B6 potrzebujesz.

 

Korzyści:

 

    - uzupełnienie niedoborów najważniejszych składników diety kulturysty: magnezu, wapnia oraz witaminy B6,

    - więcej energii, lepsza synteza białek i wzrost mięśni,

    - kompleksowy skład w doskonałej proporcji.

Muscle Care
00230
10 Przedmioty